Niedziela Trójcy Najświętszej 11.06.2017

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

Niedziela Trójcy Najświętszej – 11.06.2017 r.


 

1.     Trwają nabożeństwa czerwcowe. Nabożeństwa odprawiamy w tygodniu przed Mszą św. wieczorną o godz. 18:00, a w niedzielę – o godz. 18:30.

 

2.     W dzisiejszą Uroczystość Trójcy Najświętszej  kończy się czas wyznaczony przez Kościół do odbycia spowiedzi i komunii św. wielkanocnej.

 

3.     We wtorek – 13 czerwca wspominamy Matkę Bożą Fatimską. Zapraszamy na różaniec fatimski wraz z procesją po Mszy Św. wieczornej.

 

4.     W czwartek przypada Uroczystość Bożego Ciała. Przypominamy, że tegoroczna procesja Bożego Ciała przejdzie ulicami: Pamiątkową, Madalińskiego, Prądzyńskiego, Kosińskiego, 28 Czerwca 1956, Chłapowskiego i Dąbrówki do kościoła. Na trasie naszej procesji zostaną usytuowane cztery ołtarze: I – na skrzyżowaniu ulicy Pamiątkowej, Rolnej i 28 Czerwca 1956 roku (na wysokości Banku PKO SA). Bardzo proszę, aby tym ołtarzem zaopiekowała się Wspólnota Żywego Różańca. II – przy ulicy Pamiątkowej – Madalińskiego. Tutaj proszę o pomoc duszpasterstwo dzieci i młodzieży oraz Liturgiczną Służbę Ołtarza. III – przy ul. Kosińskiego (na wysokości Centrum Pro Familia). Tutaj zwracam się z serdeczną prośbą o pomoc w przygotowaniu ołtarza wspólnotę „Nie jesteś sam” i Modlitwy Wstawienniczej. IV – przy kościele (główne wejście), gdzie zostanie wygłoszone kazanie. Tutaj o pomoc proszę Wspólnotę Domu Modlitwy „Galilea”. Wszystkich parafian zapraszamy do udziału i modlitwy. Prosimy, aby dziewczynki, które w tym roku przyjęły po raz pierwszy Pana Jezusa w Komunii Św. oraz młodsze zechciały sypać kwiaty. Próba sypania odbędzie się w środę – 14 czerwca po Mszy Św. wieczornej na placu kościelnym. Msza Św. – o godz. 16.00, po której wyruszy procesja do czterech ołtarzy.

 

5.     Tego dnia przed południem o godz. 10:00 wyruszy z kościoła Bożego Ciała do Katedry Centralna procesja, na którą ks. Arcybiskup serdecznie zaprasza wiernych z każdej parafii Miasta Poznania. Pragniemy i my jako wspólnota reprezentować naszą parafię. Dlatego bardzo proszę, by zgłosiły się po mszy św. do zakrystii osoby chętne do udziału w tej procesji.

 

6.     Uroczystość Najśw. Ciała i Krwi Chrystusa – to szczególna okazja, abyśmy publicznie okazali Bogu wdzięczność za dar Eucharystii przystępując licznie do Stołu Pańskiego oraz przyozdabiając emblematami religijnymi chociażby jedno okno naszego mieszkania na czas oktawy Bożego Ciała. Niech nasz czynny udział w tej procesji będzie publicznym wyznaniem naszej wiary. Prosimy również o przygotowanie wszystkich sztandarów, feretronów oraz baldachimu. Wszystkich chętnych do niesienia sztandarów i feretronów proszę o kontakt ze mną we wtorek po nabożeństwie fatimskim.

 

 

7.     W Uroczystość Bożego Ciała msze święte zostaną odprawione o godz. 7:00, 8:00, 9:30, 11:00, 12:30, 16:00 oraz zaraz po zakończeniu naszej parafialnej procesji.

 

8.     Od piątku – 16 czerwca w kancelarii przyjmujemy intencje mszalne na II półrocze, czyli od lipca do końca grudnia 2017 r.

 

9.     Przypominamy, że Siostry Zmartwychwstanki organizują pielgrzymkę do Lichenia 17 czerwca b.r. na Ogólnopolskie Uroczystości ku czci 108 Męczenników II Wojny Światowej. Cena: 35 zł. od osoby. Wyjazd o godz. 6:30 sprzed klasztoru Sióstr Zmartwychwstanek przy ul. Głogowskiej 145 w Poznaniu. Szczegółowe informacje na plakatach w gablotach.

 

10.           Jest jeszcze majowy nr naszej gazety parafialnej. Zachęcając do lektury dziękujemy zarazem za wszelkie ofiary składane na rzecz pokrycia kosztów druku. „Bóg zapłać”.

 

11.           Dziękujemy za ofiary dziś złożone na tacę gospodarczą. „Bóg zapłać” za ofiarność i zrozumienie. Dziękujemy również tym, którzy wpłacili ofiary na nasze konto parafialne oraz do skarbony Św. Antoniego na pomoc potrzebującym. Przypomnę, że z tejże skarbony Św. Antoniego m. in. parafia dofinansowuje obiady dla trojga dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 5.

 

12.           Zapraszamy wszystkich chętnych chłopców od 2 klasy podstawowej na wyjazd organizowany przez ministrantów do Gdańska. Termin wyjazdu drugi tydzień sierpnia koszt 250 zł. Możliwość zabrania roweru. Zgłoszenia i informacje u ks. Tomasza do 24 czerwca.

 

13.            Bardzo dziękujemy wszystkim osobom które zaangażowali się w pomoc przy organizacji festynu. Trudno teraz wymienić wszystkich nie pomijając nikogo. Niech Pan wam wynagrodzi trud. Dziękujemy także wszystkim instytucjom lub osobom prywatnym za wsparcie rzeczowe bądź finansowe. Udało się zebrać 4.500 zł. Szczególne podziękowanie należy się ks. Tomaszowi, który od samego początku był głównym „wodzirejem” i czuwał nad całością. Pomagał Mu w tym także ks. Krzysztof. Niech Pan Zmartwychwstały wynagrodzi im wszelkie trudy, pomysły i niech obdarza ich swoją łaską i swoimi darami – „Bóg zapłać”.

 

14.           W przyszłą niedzielę Caritas Parafialna będzie zbierać ofiary do puszek na najuboższych w parafii.

 

15.           Zapraszamy do lektury prasy religijnej: „Gość Niedzielny”, „Przewodnik Katolicki” i  dla dzieci „Mały Przewodnik Katolicki”.

 

16.           W ostatnim tygodniu zmarły nasze parafianki: + Wiesława Karbowiak z ul. Umińskiego 20a/29 i + Irena Wojtyniak-Bręczewska z ul. Umińskiego 19/1. W ich intencji odmówmy wspólnie: „wieczny odpoczynek…”