11 Niedziela Zwykła 18.06.2017

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

11 Niedziela Zwykła – 18.06.2017 r.

1.     Trwamy w oktawie Bożego Ciała. Każdego dnia w tygodniu – do piątku włącznie – gromadzimy się w naszym kościele na nabożeństwie czerwcowym o godz. 18:00 i procesji eucharystycznej, aby uczcić Jezusa Chrystusa Eucharystycznego. Zachęcamy do licznego udziału wszystkich wiernych, także dzieci sypiące kwiaty. Po nabożeństwie i procesji Msza Św. Dzisiaj procesja eucharystyczna odbędzie się po Mszy św. o godz. 11.00.

2.     Dzisiaj Caritas Parafialna zbiera ofiary do puszek na najuboższych w parafii. Za złożone ofiary składamy serdeczne „Bóg zapłać”.

3.     W czwartek zakończenie oktawy Bożego Ciała i tradycyjne poświęcenie wianków i ziół na mszy św. o godz. 18.30.

4.     W piątek – Uroczystość Najśw. Serca Pana Jezusa (nie ma postu). Zapraszamy do uczestnictwa w procesji z kościoła Najświętszego Serca Pana Jezusa, przy ul. Kościelnej, która wyruszy po mszy św. o godz. 18:00 na plac Poznańskich Krzyży.

5.     W czwartek – 22.06. – zakończenie roku szkolnego dla dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 5 (przy ul. Traugutta) na Mszy Św. o godz. 9:00, a dla dzieci i Gimnazjum z Zespołu Szkół nr 2 (przy ul. Prądzyńskiego) na Mszy Św. o godz. 11.00.  Będziemy dziękować Bogu za wszystkie łaski otrzymane w minionym roku. Zapraszamy także rodziców, Dyrekcje wszystkich szkół oraz nauczycieli i wychowawców na uroczystą Mszę Św. Natomiast Msza Św. na zakończenie roku szkolnego dla L.O. nr 5 im Klaudyny Potockiej będzie w piątek 23.06. o godz. 9:00.

6.     W dniach 26 – 30 czerwca b.r. w siedzibie ACS Słuchmed w Poznaniu przy ul. Garbary 4 organizowana jest akcja „Tydzień Bezpłatnych Badań Słuchu”. Osoby borykające się z problemami słuchu będą mogły skorzystać z bezpłatnego badania słuchu oraz konsultacji specjalisty protetyka słuchu. Serdecznie zapraszamy do skorzystania z tej oferty.

7.     W przyszłą niedzielę – 25 czerwca – będziemy gościć w naszej parafii Wspólnotę „Przymierze Miłosierdzia” w Poznaniu, którzy będą kwestować na pomoc najuboższym, bezdomnym, uzależnionym, sierotom. Wspólnota ta opiekuje się chorymi w hospicjum, czy na onkologii dziecięcej. Pracują na misjach w Brazylii, Włoszech i na Ukrainie. Bardzo prosimy, drogich parafian o wsparcie materialne.

8.     Zapraszamy wszystkich chętnych chłopców od 2 klasy podstawowej na wyjazd organizowany przez ministrantów do Gdańska. Termin wyjazdu drugi tydzień sierpnia koszt 250 zł. Możliwość zabrania roweru. Zgłoszenia i informacje u ks. Tomasza do 24 czerwca.

9.     Zapraszamy do lektury prasy religijnej: „Gość Niedzielny”, „Przewodnik Katolicki” i  dla dzieci „Mały Przewodnik Katolicki”.

10.           W ostatnim tygodniu zmarły nasze parafianki: + Gertruda Łabczuk z ul. Partyzanckiej 1/7; + Eleonora Przybylska z ul. Wybickiego 13/14 m.58; + Stefan Majewicz z ul. Chłapowskiego 2/5  i + Kazimiera Dopierała z ul. Rolnej 34/1. W ich intencji odmówmy wspólnie: „wieczny odpoczynek…”