Pielgrzymka do Portugalii i Hiszpanii – 8 dni

 

Pielgrzymka do Portugalii i Hiszpanii – 8 dni

 

DZIEŃ  1    PRZYLOT DO PORTUGALII

 

Zbiórka uczestników i transfer na lotnisko Warszawa Okęcie, o godz. 12.05 odprawa bagażowa i wylot do Lizbony o godz. 14.05. Przylot do Lizbony o godz. 17.15, odbiór bagaży i przejazd do hotelu w Fatimie na obiadokolację i nocleg.

 

DZIEŃ 2     FATIMA

 

Śniadanie, po którym przejazd do Fatimy, gdzie poznamy Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej: Bazylika, Kaplica Objawień, Kościół Trójcy Przenajświętszej. Pojedziemy do Aljustrel - wioski położonej 2 km od Sanktuarium, gdzie urodzili się Franciszek, Hiacynta oraz Łucja. Udział we mszy świętej i drodze krzyżowej. Obiadokolacja, po której udział w wieczornym nabożeństwie Maryjnym ze świecami. Nocleg.

 

DZIEŃ 3     FATIMA - BATALHA - TOMAR

 

Śniadanie, po którym msza św. Następnie udamy się do Klasztoru Matki Boskiej Zwycięskiej w Batalha- to jeden najwspanialszych gotyckich zabytków w Portugalii. Zawitamy również do Tomar, gdzie zwiedzimy Klasztor Zakonu Chrystusa  – imponujący kompleks klasztorny zbudowany przez Zakon Templariuszy. Powrót do Fatimy. Obiadokolacja, po której udział w wieczornej procesji ze świecami. Nocleg.

 

DZIEŃ 4     COIMBRA - PORTO

 

Śniadanie. Transfer do Coimbry, dawnej stolicy kraju, gdzie zobaczymy starówkę oraz uniwersytet, którego najstarsza część mieści się w dawnym zamku królewskim. Przejazd do Porto położonego u ujścia rzeki Duoro. Zobaczymy serce miasta-  nabrzeże Ribeira oraz Kościół św.Franciszka. W pobliskim Vila Nova de Gaia zapoznamy się z produkcją sławnego wina – wizyta połączona z degustacją. Przejazd na obiadokolację i nocleg.

 

DZIEŃ 5     SANTIAGO de COMPOSTELA

 

Śniadanie i przejazd do Santiago de Compostela, które już od średniowiecza jest celem pielgrzymów z całego świata. Nawiedzenie grobu Św. Jakuba i zwiedzanie katedry. Msza Święta. Spacer po mieście. Przejazd na obiadokolację i nocleg.

 

DZIEŃ 6     NAZARE – SINTRA

 

Po śniadaniu przejazd do Nazare, urokliwego kurortu, położonego u stóp potężnego klifu, wznoszącego się ponad falami oceanu.  Na szczycie urwistej skały  zobaczymy piękny kościół Matki Boskiej z Nazare. Przejazd do Sintry - bajkowego miasteczka zamków i pałaców. Zwiedzanie dawnej rezydencji królewskiej - Pałacu Narodowego.Przejazd do hotelu na obiadokolację i nocleg.

 

Alternatywnie zamiast Nazare:

ALCOBACA

 

Przejazd na zwiedzanie Alcobaca, gdzie znajduje się klasztor „Santa Maria”,klasyfikowany jako Światowe Dziedzictwo UNESCO.

 

DZIEŃ 7     CABO da ROCA - LIZBONA

 

Śniadanie i przejazd przejazd na Cabo da Roca – najdalej na zachód wysunięty punkt Europy. Skalisty brzeg wznosi się tutaj 144 metry nad Atlantykiem, tworząc niezapomniany krajobraz. Następnie zwiedzanie Lizbony. Zobaczymy m.in.: Stare Miasto, dzielnicę i wieżę Belem, klasztor Hieronimitów, który upamiętnia złoty wiek portugalskich odkryć, jest symbolem portugalskiej kultury i tożsamości narodowej, Pomnik Odkrywców, Sanktuarium Chrystusa Króla. Następnie Bairro Alto - spacer uliczkami, dzielnica Baixa, miejsce spotkań mieszkańców miasta - Plac Rossio, Łuk Triumfalny. Przejazd na obiadokolację i nocleg.

 

DZIEŃ 8     WYLOT POWROTNY

 

Odbiór pakietów śniadaniowych i transfer na lotnisko w Lizbonie, wylot powrotny o godz. 08.10, przylot na lotnisko Warszawa Okęcie o godz. 13.10, transfer powrotny do Poznania, zakończenie pielgrzymki.

 

Termin:         10.11 – 17.11.2021

 

Cena pielgrzymki dla grupy:

3990 zł

 

 

 

 

Cena zawiera:

 

- Przeloty Warszawa – Lizbona - Warszawa liniami rejsowymi wraz z opłatami lotniskowymi i bagażowymi 23 kg + 8 kg

 

- Zakwaterowanie: 7 noclegów w Hotelach ***/****; pokoje 2,3 os. z łazienkami

 

- Wyżywienie: 7 śniadań, 7 obiadokolacji

 

- Transfery klimatyzowanym komfortowym autokarem wg programu

 

- Transfery Parafia – Okęcie – Parafia

 

- Opiekę i informację turystyczną pilota

 

- Ubezpieczenie w TUiR „Axa”: KL z wliczoną opcją chorób przewlekłych do 10 000 EUR, NNW do 2000 EUR, bagaż podróżny do 200 EUR. Obowiązują warunki ubezpieczenia Axa „Kontynenty”.

 

Cena nie obejmuje:

 

- biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, opłat za miejscowych przewodników, zestawy audio-guide, opłat za komunikację miejską lub wjazdowych do miast, opłat klimatycznych i miejskich,  itp. (na ten cel należy posiadać ok. 120 €/os.);

 

- napojów do obiadokolacji,

 

- ubezpieczenia od ryzyka kosztów rezygnacji, na życzenie istnieje możliwość ubezpieczenia od kosztów rezygnacji za dodatkową opłatą (5 % ceny wyjazdu); chęć ubezpieczenia należy zgłosić najpóźniej w ciągu 5 dni od wpłaty zaliczki,- świadczeń nie wymienionych w poz. „Zapewniamy”.

 

 

Uwagi:

 

- każdego dnia przewidziana msza św.

 

- program jest ramowy i kolejność zwiedzania może ulec drobnym zmianom 

 

- dokument niezbędny do wyjazdu: paszport lub dowód osobisty

 

- na życzenie możliwy pok. 1-os. za dopłatą 1050 zł.

 

 

Szczegółowe informacje i zapisy:

 

Ks. Piotr Gastoł CR
tel. 600 504 596